Çalışma Saatleri: 7/24
 • Bizi Arayın

  +90 507 313 31 54

 • E-mail Adresimiz

  ozturklastik4129@hotmail.com

Cam Suyu Nedir? Cam Suyu Ne İşe Yarar? Aracınızın camlarının temizliğini sağlayan cam suyu hakkında bilemeniz gereken her şeyi Öztürk oto lastik olarak sizler için hazırladık! Kısaca sürüş sırasında ön ve arka camlarınızı temiz tutmak için püskürtülen suya cam suyu denir. Kulağa basit gibi gelse de normal sudan farklı olan bu cam suyunun aracınız için oldukça önemli bir sıvı olduğunu unutmayın. Silecek suyu olarak da bilinen cam suyu, sağlıklı bir görüş imkanı sağlayan özel üretilmiş sıvılardır. Sileceklerin camları en doğru şekilde temizlemesini sağlamaktadırlar. Bu yazıda cam suyu hakkında bütün merak edilen soruların cevabını bulabilirsiniz.

Cam Suyu Ne İşe Yarar? Cam Suyu Kullanmanın Faydaları

Camların temizliği için cam suyu kullanmak normal suya kıyasla çok daha önemli ve avantajlıdır. Oto cam suyu özel yapım bir sıvı olduğu için tam olarak bu iş için üretilmişlerdir. Cam suyu kullanmanın bazı avantajları şunlardır:
 • Cam suyu, normal suya kıyasla daha maliyetli olsa da içerdiği madde sayesinde normal suyun temizleyemediği kirleri bile temizleyebilmektedir.
 • Özellikle kış aylarında bazı bakteri ve küfler için normal su iyi bir yaşam alanı olabilmektedir. Cam suyu sayesinde bu bakterilerin silecek suyunda yaşamasının önüne geçilir. Kendi sağlığınız için de oto cam suyu kullanmak daha faydalıdır.
 • Cam suyunun içinde çevrenin iklimine uyum sağlamalarına yardımcı olan bazı antifriz elementleri vardır. Böylece sıcaklık ne olursa olsun, cam suyu asla boruların kireçlenmesine, patlamasına ve çatlaklara yol açmaz.
 • Yoğun kış şartlarında normal su donma yapacağı için kullanılması mümkün değildir ve araca zarar verir. Antifirizli cam suyu sayesinde silecek suyunun donmasının önüne geçilir.
 • Araç kullanırken en önemli şey sağlıklı bir görüş imkanı bulunmasıdır. Kötü hava şartlarında camların kirlenmesi sonucu görüş imkanınız kısıtlanacağı için cam suyu kullanmak hayati önem taşımaktadır.
Whatsapp'a Bağlan
Öztürkler Oto Lastik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?