Çalışma Saatleri: 7/24
  • Bizi Arayın

    +90 507 313 31 54

  • E-mail Adresimiz

    ozturklastik4129@hotmail.com

Akü Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Araçlar için en önemli parçalardan biri aküdür. Akü, hem aracın bütün elektronik aksamını hem de performansını etkileyen en önemli cihazdır. Dolayısıyla akü satın alırken titiz bir şekilde araca hangi akünün uygun olduğu araştırmalıdır. Akü satın alınırken nelere dikkat edilmeli diye soruyorsanız detaylar haberimizde.

Akü Modelleri


Aküler genel olarak kuru aküler, sulu aküler, jel aküler ve start stop aküler olarak dört kategoriye ayrılmaktadır. Yapıldığı maddeler açısından ise aküler kurşun-asit, lityum-iyon, nikel metal-hidrür, nikel-kadmiyum, nikel-demir gibi çeşitlerden oluşur. Bunlar içerisinde en yaygın kullanılan ise kurşun-asit akülerdir.

Kuru akülerde su ilavesi gerekmez ve bu nedenle bu aküler bakımsız akü olarak adlandırılır. Sübap Ayarlı Kurşun Asit Akü olarak da bilinen kuru aküler kendi içinde AGM ve jel aküler olarak ikiye ayrılmaktadır. Jel aküler ağır çevresel koşullara uygun olduğu için çokça tercih edilmektedir.

Sulu aküler ise bakım gerektiren akülerdir. Mevsime göre bu akülere su eklemek gereklidir. Dolayısıyla bu akü çeşitlerinde sık sık akü kontrol edilmelidir. Ayrıca fazla sarsıntıya da maruz kalmamalıdır.

Start stop aküler ise bu teknolojiye uygun araçlar için uygundur. İç yapısı güçlendirildiği için diğer sulu akülere nazaran ömrü 2 kat daha fazladır.

Akü Seçerken Neye Dikkat Etmeli?


Akü seçiminde en önemli nokta, akünün istek ve arzularınızı karşılayacak özelliklere sahip olup olmadığıdır. Öncelikle aküyü seçerken aracınızın özelliklerine uygun olup olmadığını araştırmanız gerekir. Aracınızda navigasyon, ses sistemi gibi ekstra özellikler bulunuyorsa mutlaka amper gücü yüksek aküler tercih etmeniz lazım.
Jel akü, bakım gerektirmediği için daha kullanışlı bir aküdür. Dolayısıyla çokça tercih edilen bir akü çeşididir.
Tercih ettiğiniz akünün boyutlarının aracınıza uygun olması gerekir.
Şarj edilebilir akü olmasına dikkat edilmelidir.
Tercih ettiğiniz akünün araç tüketiminin üstünde veya altında bir kapasiteye sahip olmaması gerekir.
Ucuz Akü Tercih Etmek Doğru Mu? Akü Fiyatları Tercihte Önemli Mi?
Akü satın alınırken akü fiyatları çoğu kişi için belirleyici bir etken olmaktadır. Ancak akü için birinci belirleyici etken aracınıza uygun olup olmadığı olmalıdır. Alacağınız akü aracınızın özelliklerini karşılıyor mu, ebatları aracınıza uygun mu çok önemlidir. Dolayısıyla akü fiyatından çok özellikleri sizin için önemlidir. Aksi halde performansı düşük akü alınması durumunda hem memnuniyetsizlik artar hem de uzun vadeli kullanılamadığı için ek masraf oluşturur.

Kocaeli’de Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Akünün Adresi Öztürkler Oto Lastik


Öztürkler Oto Lastik, Kocaeli’de kaliteli aküleri uygun fiyatlardan müşterilerine ulaştırıyor. Akü ölçümünü profesyonel ekipman ve elemanlarıyla yapıp ihtiyaçları belirleyen Öztürkler Oto Lastik, en kaliteli ve uzun ömürlü aküleri uygun fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunuyor. Varta, Yiğit, Mutlu, İnci, Magneti, Marelli, Axam, Energizer ve Birmot marka akü çeşitlerini satışa sunan Öztürkler Oto Lastik, 7/24 yol yardımı ile de muhtemel akü arızalarına karşı sizleri teknik destek sağlıyor.

Whatsapp'a Bağlan
Öztürkler Oto Lastik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?